برنامه ریزی و اطلاع از چگونگی مراحل کار، منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه اجرای پروژه می‌شود. وقت کمی که قبل از بتن ریزی صرف برنامه ریزی دقیق و پیش بینی مراحل بعدی کار می‌شود، گاهی می‌تواند زمان به پایان رسیدن و هزینه کل پروژه سطح سازی با بتن و کفپوش را حتی تا نصف کاهش دهد.

اگر به دنبال بتن ریزی و در ادامه اجرای کفپوش روی بتن بر روی سطوحی مانند کف پارکینگ‌ها، کف منازل مسکونی، انبارها و … هستید، آگاهی از نکات زیر می‌تواند چاره ساز باشد.

نکات کاربردی برای اجرای کفپوش بر روی سطوح بتنی

1- اگر می‌خواهید پس از اجرای بتن از کفپوش اپوکسی برای زیبایی یا کاربردی خاص استفاده کنید، از اعمال مواد آب بند کننده بر روی سطح بتن تازه یا بکارگیری افزودنی‌های آب بند کننده در ترکیب بتن پرهیز نمایید.

2- صیقلی کردن بیش از حد سطح، چسبندگی کفپوش اپوکسی را با مشکل جدی مواجه می‌کند. لذا در صورت صیقلی شدن بیش از حد (گاهی به دلیل شرایط حاکم، مجبور به استفاده از ماله پروانه ای هستیم)، قبل از اجرای کفپوش یک مرحله ساب زدن برای ایجاد خط و خش بر روی سطح الزامی می‌باشد.

3- وجود هر گونه میلگرد که برای آرماتور بندی بتن استفاده می‌شود، بر روی سطح نهایی بتن می‌تواند مراحل اجرای کفپوش اپوکسی را با مشکلات جدی مواجه کند و هزینه اجرا را تا حد زیادی افزایش دهد.

4- وجود زوائد چوبی یا پلاستیکی بر روی سطح، مشکل زیادی را در اجرای کفپوش ایجاد نمی‌کند. البته قبل از اجرا همه‌ی زوائد باید هموار شوند. (هموارسازی نباید با اعمال فشار انجام شود زیرا پس از مدتی تنش آزاد شده از محل این زوائد منجر به برآمدگی یا حتی ترک خوردن پوشش اپوکسی اعمال شده خواهد شد.)

5- بتن ریخته شده اگر ترکیب شیمیایی نرمال داشته باشد و در محیطی با رطوبت و دمای معمولی اعمال گردیده باشد، قبل از اجرای کفپوش روی بتن باید حداقل به مدت 28 روز زمان برای خشک شدن داشته باشد. اگر شرایط محیطی مساعد نباشد حداقل زمان خشک شدن تا دو ماه یا حتی بیشتر افزایش می‌یابد. برای اطلاع از آماده بودن بتن برای اجرای کفپوش پلی یورتان و یا اپوکسی می‌توان از رطوبت سنج استفاده کرد.

همچنین برای اجرای کفپوش بر روی بتن باید توجه کرد که:

6- سیستم‌های گرمایش از کف اگر به صورت اصولی اجرا شده باشند، اختلالی در اجرای بتن یا اجرای کفپوش ایجاد نمی‌کنند.

7- تمهیداتی که لازم است به زمین متصل گردند می‌توانند پس از اجرای کفپوش نیز نصب شوند. البته رعایت تمامی اصول نصب هر گونه دستگاه، تجهیزات، راهروها و … الزامی است. برای آگاهی بیشتر در این زمینه از تماس با کارشناسان اکسیرور دریغ نفرمایید.

8- از بین تجهیزاتی که باید به زمین متصل شوند، مواردی که ممکن است بعدا نیاز به جابجایی داشته باشند مانند پایه میز بیلیارد، را پس از اجرای کفپوش بر روی سطح نصب کنید تا باعث آسیب دیدگی عمقی سطح نشود. آسیب و تخریب جزیی ایجاد شده در لایه‌های بالایی به راحتی قابل رفع می‌باشد ولی اگر کندگی تا لایه آخر کفپوش اپوکسی ادامه داشته باشد و به سطح بتن برسد، روند ترمیم دشوار خواهد بود.

9- هر گونه رنگ آمیزی در محل اجرای کفپوش باید حداقل 72 ساعت قبل از شروع مراحل اجرا، به پایان رسیده باشد. البته این بدان معنا نیست که پس از اجرای کفپوش و خشک شدن کامل آن نمی‌توان رنگ آمیزی انجام داد زیرا اپوکسی پس از خشک شدن نسبت به پاشش رنگ مقاوم است و رنگ ریخته شده به روی سطح به راحتی پاک می‌شود.

10- نیازی نیست که سطح بتن را قبل از حضور تیم اکسیرور در محل پاک کنید، زیرا قبل از اجرای کفپوش از سنگ زنی و ساب زنی استفاده می‌شود و گرد و خاک ایجاد شده توسط اجراکاران تمیز خواهد شد. بهترین کار برای همکاری با اجراکاران، برداشتن وسایل اضافی از روی سطح و تحویل دادن محیط کار بدون مانع به اکسیرور است.

اکسیرور

در صورت داشتن سطحی با بتن قدیمی، آسیب دیده یا دارای هر گونه نقص و آلودگی نگران نباشید. هیچ کدام از این موارد مانع از اجرای کار اکسیرور نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تماس با کارشناسان فنی ما دریغ نفرمایید.

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 17
دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره : 09127043189 - 09193063056
info@exiror.com
اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.

دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره : 09127043189 - 09193063056
ایمیل: info@exiror.com

اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.