تکنولوژی سه بعدی روز به روز محبوب‌تر می‌شود. کفپوش اپوکسی سه بعدی (3D) به دلیل نوآوری، تنوع و کارایی فوق‌العاده، امروزه در مراکز خرید، سالن‌ها، ادارات، منازل و آپارتمان‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. اپوکسی سه بعدی در بین انواع کفپوش  های اپوکسی، در حال حاضر آخرین روش برای زیبایی بخشیدن به دنیای فانتزی امروز است.

بر خلاف استیکر یا کاغذ وینیل طراحی شده که به طور مستقیم زیر پا قرار می‌گیرند، کفپوش اپوکسی سه بعدی نصب شده، عمق تصویر بسیار بالاتری دارد و در برابر هر گونه آسیبی که ممکن است تزئینات کف را از بین ببرد، مقاوم است. به روز ترین توضیحات و راهنمایی کامل در مورد کفپوش اپوکسی 3D در ادامه این متن توسط تیم اکسیرور گرداوری شده است:

مزایای کفپوش سه بعدی

1- زیبایی ظاهر : قابل توجه ترین مزیت کفپوش سه بعدی اپوکسی، جلوه بصری خیره کننده آن است. علاوه بر ظاهری چشم نواز، به دلیل ویژگی‌های زیبایی شناسی منحصر به فرد، این روش می‌تواند بسیاری از مشکلات معماری داخلی را مرتفع سازد. با انتخاب صحیح طرح، رنگ، و الگوی سه بعدی، شما می‌توانید فضای اتاق را از نظر بصری افزایش دهید. با توجه به نبود محدودیت در انتخاب طرح و رنگ شما می‌توانید هر آنچه در رویاهایتان دارید روی سطح پیاده سازی نموده و هر بیننده‌ای را حیرت زده کنید.

2- استحکام بالا : اپوکسی عملا غیر قابل نفوذ است و در برابر اسیدها، کلریدها و سایر مواد مانند بلیچ و پاک کننده‌های متداول مورد استفاده مقاومت بسیار بالایی دارد. دقیقا به همین دلیل است که این نوع کفپوش‌ها برای کاربردهای صنعتی ( کفپوش اپوکسی صنعتی ) هم مورد توجه قرار گرفته‌اند. کفپوش اپوکسی اگر به درستی نصب شود بدون تغییر رنگ تا 15 سال کارایی دارد.

3- نگهداری ساده : کفپوش اپوکسی سه بعدی، درز، نقطه اتصال، ترک، حفره و جدایشی ندارد لذا در برابر هر گونه کثیفی، گرد وخاک، آب و مواد شیمیایی ایمن است. همچنین به راحتی قابل شستشو و نظافت است و هر گونه کثیفی روی سطح به سادگی پاک ‌می‌شود.

4- بی خطر و بهداشتی : اپوکسی سه بعدی گرد و خاک نمی‌گیرد و جلوی رشد انواع میکرو اورگانیزم‌ها مانند قارچ‌ها و باکتری‌ها را می‌گیرد. مواد استفاده شده در اینو نوع کفپوش ها پس از خشک شدن، بو و بخارات مضر متصاعد نمی‌کنند و به هین دلیل هیچ گونه تاثیر منفی بر سلامت انسان و محیط زیست ندارند.

5 مقاومت در برابر آتش : پلیمرهای اپوکسی نمی‌سوزند. به همین دلیل است که در بسیاری از کارخانجات، انبارها، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی کودکان و دیگر محیط‌هایی که کنترل ویژه نسبت به غیر قابل اشتعال بودن مواد صورت می‌پذیرد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معایب کفپوش سه بعدی

 • نصب و اجرای سخت : اجرای این نوع کفپوش نباید به اجراکاران کم‌تجربه و نا آگاه سپرده شود. همچنین باید از مرغوبترین مواد اولیه استفاده شود. در صورت نصب نادرست و غیر اصولی ممکن است پس از مدتی سطح کفپوش تغییر رنگ دهد و حباب‌هایی زیر سطح پدیدار شوند. همچنین برای نصب و اجرا به زمانی بین 3 تا 5 روز نیاز است
 • هزینه بالا : استفاده از بهترین مواد اولیه و مجرب‌ترین اجراکاران (تعداد کم اجراکاران متخصص در این زمینه و تقاضای بالا برای این نوع کفپوش، متقاعد کردن این افراد را با هزینه مناسب مشکل می‌سازد) منجر به افزایش هزینه کفپوش سه بعدی تمام شده این نوع کفپوش نسبت به سایر کفپوش‌های اپوکسی می‌شود.
کفپوش اپوکسی سه بعدی

نصب و اجرای اپوکسی 3D

نصب و اجرای کفپوش اپوکسی سه بعدی در چند مرحله انجام می‌شود. ابتدا زیرسازی و آماده‌سازی سطح انجام می‌گردد در ادامه پرایمر مخصوص اعمال شده و تصویر انتخابی روی سطح نصب می‌شود. سپس یک لایه لاک شفاف دو جزئی اپوکسی یا پلی یورتان روی سطح اجرا می‌شود تا به تصویر عمق ببخشد و زیبایی خیره کننده‌ای ایجاد کند. در نهایت یک لایه رزین محافظ روی سطح اعمال می‌شود.

مطالعه بیشتر : کفپوش پلی یورتان

نصب و اجرای کفپوش اپوکسی به تجربه‌ی بسیار بالایی نیاز دارد و کوچکترین اشتباهی در مراحل اجرا موجب نقص در کار نهایی می‌شود. بنابراین بهترین انتخاب، سپردن کار به پیمانکاران با تجربه در این زمینه می‌باشد. شرکت اکسیرور تجارب فراوان و پروژه‌های موفق بیشماری در زمینه کفپوش سه بعدی دارد که می‌تواند شما را در کلیه مراحل مشاوره اولیه، انتخاب طرح، اجرا و تحویل همراهی نماید. مراحل اجرای کار به شرح زیر می‌باشد:

اجرا در 10 مرحله

 1. سطح کار باید کاملا خشک باشد و از نظر رطوبت و بخار به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. رطوبت می‌تواند چسبندگی کفپوش به سطح را تحت الشعاع قرار دهد، منجر به رشد قارچ در سطح زیرین کفپوش شود و ایجاد حباب کند.
 2. سطح زیر کار باید به طور کامل آماده سازی شود. به این منظور از ساب الماسه یا ساب دستی مخصوص استفاده می‌شود.
 3. در مرحله بعد ترک‌ها، درز‌ها و حفرات با دقت با ماستیک مخصوص پر می‌شود. سطح کار قبل از اجرا باید کاملا صاف و بدون برآمدگی و فرو رفتگی باشد. قبل از اجرا باید قسمت‌هایی که نباید رنگی شوند با دقت پوشش داده شوند زیرا پاک کردن رنگ کفپوشی اپوکسی پس از خشک شدن بسیار دشوار است.
 4. برای بهبود چسبندگی به کمک دستگاه‌های مخصوص روی سطح خط و خش میکروسکوپی ایجاد می‌گردد. سپس تمامی گرد و غبار روی سطح با جارو زدوده می‌شود. هیچ گونه گرد و غباری نباید روی سطح باقی بماند.
 5. رطوبت روی سطح باید بررسی شود. قبل از اجرا میزان رطوبت باید کمتر از 6 درصد باشد. در غیر اینصورت کفپوش اجرا شده پس از یک تا دو هفته از روی سطح جدا می‌شود.
 6. پرایمر مخصوص اپوکسی در این مرحله اجرا می‌شود.
 7. طرح چاپ شده بر روی کاغذ مخصوص به دقت روی سطح الصاق می‌گردد. هر گونه اشتباه در این مرحله باعث ایجاد حباب، کنده شدن طرح به مرور زمان و از بین رفتن کیفیت کار خواهد شد.
 8. سپس لاک شفاف مخصوص با نهایت دقت روی سطح اجرا می‌شود تا به تصویر عمق دهد. قبل از اجرای این لایه هر گونه آلودگی و شی خارجی مانند گرد و خاک، مو و … باید از روی سطح زدوده شود.
 9. در صورت نیاز یک لایه نهایی به عنوان روکش محافظ روی سطح اجرا می‌گردد.

هزینه اپوکسی سه بعدی

اجرای کفپوش سه بعدی کاری پیچیده و زمان بر است که معمولا بین 3 تا 5 روز به طول می‌انجامد. قیمت به فاکتورهای زیادی از جمله سطح فعلی کار، مواد بری، مساحت کل پروژه و پیچیدگی کار بستگی دارد. کارایی و میزان دوام قابل انتظار دو فاکتور مهم تاثیر گذار در هزینه و قیمت کفپوش اپوکسی هستند. مواد اولیه با کیفیت و استفاده از اجراکاران مجرب، هزینه را بالا می‌برند. طرح‌های پیچیده کار اجرا را دشوار و زمان بر می‌کند و در نتیجه هزینه نهایی را افزایش می‌دهند.

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 17
دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره : 09127043189 - 09193063056
info@exiror.com
اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.

دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره : 09127043189 - 09193063056
ایمیل: info@exiror.com

اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.