یکی از خلاقانه ترین روش ها برای رنگ کردن کف پارکینگ، استفاده از “کفپوش اپوکسی پارکینگی است. در یک آخر هفته با کمترین هزینه، پارکینگ خود را به یک نمایشگاه اتومبیل تبدیل کنید. برای این کار به مقداری رنگ و رزین اپوکسی، غلطک مخصوص اپوکسی، دستگاه ساب زنی  و نیروی متخصص برای اجرا نیاز است. کفپوش اپوکسی پارکینگی پوششی با مقاومت و طول عمر بالاست که می‌تواند به صورت مستقیم بر سطح بتن اجرا شود. این نوع کفپوش اپوکسی در برابر روغن، سوخت و بسیاری از مواد شیمیایی که سایر رنگ ها را از بین می برد، مقاوم است. نظافت راحت و تنوع رنگ از دیگر ویژگی هایی است که می تواند پارکینگ شما را برای مدت طولانی زیبا و جذاب نگه دارد. البته لازم به ذکر است این ویژگی ها فقط در صورتی به دست می آید که از مواد اولیه مرغوب استفاده شود و آماده سازی سطح بتن به صورت اصولی انجام شود.

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی

شرکت فنی و مهندسی اکسیرور مفتخر است که در ادامه متن تجربیاتش را در مورد چگونگی اجرای بی‌نقص کفپوش اپوکسی پارکینگی به اشتراک بگذارد.

1) بررسی سطح بتن از نظر رطوبت

بررسی رطوبت سطح توسط دستگاه رطوبت سنج میسر می باشد. البته در بسیاری از موارد ممکن است سطح بتن خشک و عمق آن دارای رطوبت باشد. لذا برای بررسی رطوبت در عمق بتن، یک کیسه پلاستیکی به مدت 24 ساعت بر روی سطح گذاشته می‌شود. سپس کیسه برداشته و سطح بتن زیر آن به دقت بررسی می گردد. در صورتیکه رطوبت زیر کیسه پلاستیکی وجود داشته باشد، باید زمان بیشتری برای خشک شدن عمقی بتن در نظر گرفته شود. اگر کفپوش اپوکسی پارکینگی بر روی سطح مرطوب اجرا شود، پس از مدتی فشار بخار محبوس زیر سطح اپوکسی منجر به کندگی و ورم کردن کفپوش می گردد. ذکر این نکته ضروری است که کفپوش اپوکسی در برابر نفوذ آب به شدت مقاوم است و همین امر جلوی خروج رطوبت احتمالی که بخواهد از زیر سطح به سمت بالا حرکت را می گیرد و منجر به افزایش فشار بخار در محل تلاقی بتن و اپوکسی می شود.

جزییات اجرا در ویدیو زیر توضیح داده شده است.

2) تمیز کردن هر گونه روغن از روی سطح بتن

سطوحی که به نظر روغنی و آلوده هستند به کمک یک فرچه یا برس و پودرهای شستشو به دقت تمیز گردد و در صورت نیاز این کار تکرار شود. برای تست کردن اینکه سطح پاک شده است مقداری آب روی قست های مشکوک ریخته شود. اگر حالت قطره قطره روی سطح ایجاد شد یعنی نیاز است که مجددا شستشو انجام شود.

3) ساب زنی سطح

سطح بتن باید با یک دستگاه ساب مناسب، ساب زنی شود. این امر برای زدودن قسمت های ناخواسته بتن نرم و ایجاد خط و خش ریز روی سطح انجام می شود. خط و خش ریز ایجاد شده باعث افزایش سطح تماس و در نتیجه چسبندگی مناسب تر می شود. ساب زنی باید به دقت انجام گردد و فردی که با دستگاه ساب کار می کند باید از ماسک استفاده کند و به تمامی نکات ایمنی مشرف باشد. پس از ساب زنی، تمامی گرد و غبار ایجاد شده باید به دقت از روی سطح پاک شود.

شرکت فنی و مهندسی اکسیرور با بهترین مواد اولیه و اجراکاران آموزش دیده و متخصص، برای آماده سازی و اجرای انواع کفپوش اپوکسی پارکینگی در کنار شماست.

4) اجرای مرحله به مرحله کفپوش اپوکسی پارکینگی

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی مانند سایر انواع کفپوش اپوکسی می باشد و تنها در ضخامت اجرا متفاوت است. مراحل اجرا به صورت

  1.  اجرای پرایمر مخصوص اپوکسی
  2. اجرای لایه میانی و ترمیم ترک ها و درزها
  3. مش بندی در صورت نیاز
  4. اجرای لایه رویه به رنگ دلخواه می باشد.
  5. پس از اجرای کامل، لازم است که با توجه به ضخامت و شرایط محیطی بین 3 روز تا یک هفته روی سطح تردد انجام نپذیرد.

جزییات بیشتر در مقالات مربوط به اجرای کفپوش اپوکسی در وبسایت شرکت اکسیرور بیان گردیده است.

 

در مطالب دیگر مربوط به کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک و کفپوش اپوکسی سه بعدی میتوانید به طور کامل با اجرای انواع کفپوش اپوکسی آشنا شوید.

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 17
دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره با کارشناس: 09127043189
info@exiror.com
اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.