عایق رطوبتی و آب بند

با وجود عایق رطوبتی اکسیرور، برای آب بند کردن پشت بام‌، نورگیر و فضای سبز دیگر نیازی به ایزوگام نیست. عایق رطوبتی بر اساس رزین‌های پایه آب تولید ‏شده و دارای چسبندگی بسیار خوب بر روی سطوح سیمانی و بتنی، گچی و حتی آسفالت می‌باشد.
اکسیرور برای آب بند کردن سطوح داخلی مخازن و استخرهای بتنی نیز چاره‌ای اندیشیده است. این عملیات به دو صورت تک جزئی و دو جزئی با توجه به براورد کارشناسان از شرایط، قابل اجراست.
در صورت تمایل به کسب اطلاعات از چگونگی عملکرد عایق رطوبتی و انواع آب بند اکسیرور می‌توانید متن زیر را بخوانید یا با ما تماس بگیرید!

اکسیرور

بالاترین کیفیت

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی جهت عایق ‏کاری و آب‌بندسازی دیوارهای مرطوب و سطوح کف نم‌دار نظیر پشت بام، کف آشپزخانه، ‌کف سرویس‌ بهداشتی و کف ‏حمام استفاده می‌شود. ‌این پوشش، می‌تواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های سنتی مانند قیر وگونی، آسفالت و یا ایزوگام ‌باشد. ‏عایق رطوبتی بر پایه آب و در نتیجه دوست‌دار محیط زیست است. این پوشش مقاومت بالایی نسبت به تابش نور مستقیم نور خورشید دارد.‏

در صورت نیاز به افزایش استحکامِ عایق‌های رطوبتی به عنوان مثال در مکان‌های پرتردد، اجراکاران اکسیرور یک لایه توری در هنگام اعمال این عایق بر روی سطح اعمال ‏می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به طول عمر بالا و رنگ سفید آن اشاره کرد که کمترین میزان جذب گرما را داراست.

آب بند

پوشش آب بند

آب بند تک جزئی (ABB)

ABB آخرین پدیده در زمینه آب بند کردن سازه‌های بتنی است که توسط متخصصین اکسیرور از روش مهندسی معکوس از روی محصول آمریکایی ساخته شده است.

ABB از ترکیب نوعی پودر مخصوص با آب حاصل می‌شود که در نهایت برای اجرا به صورت رنگ غلیظی در می‌آید. از این نوع آب‌بند برای آب بندی مخازن بتنی، استخر، اسکله، برج خنک کننده و … استفاده می‌شود.

ABB از سیمان، سیلیس (از نوع و دانه بندی مخصوص) و چند ماده شیمیایی فعال دیگر تشکیل شده است. استفاده از ABB، موثرترین روش آب بندی و حفاظت شیمیایی بتن به صورت دائمی است. مکانیزم کار این نوع آب‌بند به این شکل است که واکنش مواد فعال موجود در این محصول با اکسیدهای فلزی داخل بتن (خصوصاً اکسید کلسیم که به حد وفور در بتن وجود دارد) منجر به تشکیل کریستال‌های نامحلول سفید رنگ و سوزنی شکل می‌شود که به مرور رشد کرده و تمام حفره‌های داخل بتن و ترک‌های حاصل از جمع شدگی حین خشک شدن را کاملاً پر می‌کند تا بتن را کاملاً آب بندی، مقاوم و خشک ‌سازد .

این فرآیند در جهت فشار آب یا جهت مخالف فشار آب (فشار منفی) صورت می‌گیرد و در صورت فقدان آب مجددا فعال شده و با تجدید کریستال سازی، به تکمیل عمل آب‌بندی در اعماق بتن ادامه می‌دهد .

این کریستال ها در عمق یک متری از سطح بتن نیز مشاهده و اندازه‌گیری شده‌اند. سنگ و مواد تشکیل دهنده این ماده، به کلی غیر آلی (معدنی) بوده و با بتن، آجر و ملات هماهنگی کامل دارد.

آب بند دو جزئی

این محصول، محصولی پلیمری دو جزیی است که از یک جزء رزین و یک جز سخت کننده تشکیل شده است. در ابتدا یک لایه ملات پایه معدنی به عنوان پرایمر اجرا می‌شود. سپس پس از اختلاط دو جزء مذکور، ترکیب به دست آمده بر روی لایه پرایمر اعمال می‌شود. اعمال این نوع آب‌بند بر روی سطوح بتنی، آن‌ها را به صورت صد در صد عایق کرده و از نفوذ هرگونه رطوبت جلوگیری به عمل می‌آورد. این محصول علاوه بر آب بند کردن سطح در برابر فشار مثبت، نسبت به فشار منفی نیز مقاوم است. آب بند دو جزئی ما نه تنها به صورت یکپارچه بر روی سطوح قابل اعمال است بلکه برای آب بند کردن ترک‌ها و شکستگی‌های سطح بتن نیز استفاده می‌شود.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به تنوع رنگ، خشک شدن سریع، دوام بالا و مقاومت به تابش مستقیم نور خورشید اشاره کرد.

رنگ نمای سیلیکون آکریلیک

رنگ نمای سیلیکون آکرلیک

رسوب گرد و غبار و دوده روی نمای ساختمان‌ها به ویژه در کلان‌شهرها و شهرهای آلوده از مهمترین معضلات شهری به شمار می‌آید که علاوه برتخریب چهره شهرها منجر به از بین رفتن تدریجی نمای ساختمان‌ها نیز می‌شود.

شرکت اکسیرور با بهره‌گیری از تکنولوژی نانو مواد موفق به تولید پوششی بر پاییه رزین آکریلیک شده است که آب گریز و خاک گریز می‌باشد. ویژگی منحصر به فرد این نوع پوشش در آبگریزی و دافعه آن با گرد و غبار سبب می‌شود که رنگ نمای ساختمان های شما پس از گذشت چندین سال همچنان تمیز بماند. از جمله دیگر ویژگی‌های این پوشش قابلیت تنفس‌پذیری آن است که از طبله شدن پوشش جلوگیری می‌کند. این پوشش پایداری بسیار خوبی در برابر اشعه خورشید داشته و از تنوع رنگ بسیار زیادی برخوردار است.

مقالات مرتبط

پوشش خود تمیز شونده پایه آب

مقدمه از آنجا که تهیه پوشش خود تمیز شونده به دلیل استفاده زیاد از محلول­‌‌های آلی همچون اتانول، استون، فرمالدهید و تتراهیدروفوران، همواره مشکلات ایمنی و آلودگی محیط زیستی در پی داشته، استفاده از پوشش­‌‌های پایه آبی بسیار مورد…

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 17
دفتر مرکزی : 02166302519
مشاوره با کارشناس: 09127043189
info@exiror.com
اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌های پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود.